Mutlu bir hayat!
Psikolog Aylin İlden Koçkar

Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar lisans, yüksek lisans ve doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji ve Klinik Psikoloji programlarında tamamlamıştır.

1998-2005 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çalışmıştır.

2007-2011 yılları arasında Bilkent Üniversitesi ile Atılım Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak akademik yaşamına devam etmiştir.

Doktora sonrasında Hollanda Hükümeti Yüksek Öğretim Kurumu ile Merkezleri Hollanda’da bulunan International Child Development Initiatives (ICDI) ve Sardes tarafından düzenlenen Early Childhood Development Diploma eğitimini tamamlamıştır.

“Video Geribildirimi ile Olumlu Ebeveynlik ve Duyarlı Disiplin (VIPP-SD)”  yönteminin ülkemize kazandırılması çalışmalarında hem araştırmacı hem de uygulayıcısı olan Dr. Koçkar halen Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Uzmanlık alanları bebek, çocuk ve ergen psikopatolojisi olan Dr. Koçkar okul öncesi, çocukluk ve ergenlik döneminde görülen duygudurum bozukluklarını araştırmakta ve bu konularda seminer ve danışmanlık vermektedir.

Araştırmalarını, Altınbaş  Üniversitesi Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yürüten Prof. Dr. Koçkar’ın yurt içi ve yurt dışında yayınlanan makalelerinin  yanı sıra Çocuk Üniversitesi kavramı üzerine yayınlar gerçekleştirmektedir.